Treningi personalne są na terenie Rzeczpospolitej Polskiej widziane z reguły jako wymysł.

admin 0

Treningi personalne są na terenie RP odbierane z reguły jako wymysł albo wyłącznie dla ludzi o bardzo dużych pensjach. Jednakże każdy klub fitness proponuje sposobność skorzystania z pomocy trenera personalnego, a w dużych miastach powstają specjalne kluby treningu z trenerem personalnym. Dużo ludzi korzysta z takich klubów, co doprowadza do obniżenia cen oraz zachęcenia do pracy kolejnych trenerów.

Zagadnienie takiego treningu to bardzo duże spektrum, które obejmuje od samego początku kompleksowe podejście do każdego klienta. Z całą pewnością priorytetową kwestią jest chęć poprawy sprawności ruchowej a oprócz tego sylwetki. Mamy więc do czynienia z obowiązkiem dokładnego rozpisania dokładnego planu treningowego i konsultacji które związane są z odpowiednim żywieniem. Znakomity trener musi nie tylko wiedzieć, jak dopasować plan ćwiczeń do prywatnych wymagań organizmu, lecz głównie potrafić właściwie zmotywować swojego klienta, a następnie niewielkimi krokami wyznaczać mu kolejne cele do osiągnięcia. Poprawnie przeprowadzony trening oddziałuje nie tylko na ciało, ale również na nasz umysł. Pozwala rozładować nagromadzone emocje, frustrację, jak również pobudzić do pozytywnych działań.

Wielu trenerów personalnych mówi, że ich praca z ludźmi trwa przez całą dobę. Po zakończeniu treningu personalnego, np. który trwa 60 minut, nie kończy się ich praca, bo klient powinien zamienić tryb życia na bardziej zdrowy. Personalny tren powinien posiadać nieustanny kontakt z klientem, wspierać go nawet poza treningiem w klubie. Da się to uczynić, na przykład poprzez określenie dodatkowych aktywności fizycznych, jak i edukowanie w celu prawidłowego odbierania sygnałów jakie daje nam nasze ciało.

Całościowy pakiet narzędzi który związany z prowadzeniem fizycznym także u sportowców przygotowuje trener przygotowania motorycznego Katowice W takiej sytuacji program szkolenia jest prowadzony przez praktykujących sportowców, często specjalistów w swych dziedzinach. Oczywiste jest, że im bardziej doświadczony a także utytułowany trener, tym zdecydowanie wyższa jakość usług, ale także wyższa cena. Zatem trenera należy dobrać do własnej osobistej sytuacji życiowej i ambicji. Bardzo wiele zależy od tego, co zamierzamy osiągnąć oraz w jakim odstępie czasowym. Trzeba natomiast uważać, bo koszty treningów personalnych są niezwykle zróżnicowane i niekoniecznie tak jest, że niższy koszt znaczy poprowadzenie treningu przez początkującego trenera osobistego.

Jeżeli koszty treningu są dla nas zbyt duże, można spróbować je zmniejszyć poprzez skorzystanie z propozycji pakietów treningowych. Kupujemy wówczas z góry serię treningów, np. 10 lub 20, co jest o wiele tańsze i może mobilizować do dalszych działań. Skoro i tak płacimy za usługę… Można też uprawiać sport w dwójkach albo grupach, zwykle do czterech ludzi. Nie możemy wtedy oczekiwać, że trener personalny będzie skupiał swoją uwagę wyłącznie na Nas, ale koszt tego typu usługi może wynosić dosłownie około trzydzieści procent wyjściowej kwoty. Równocześnie w taki oto sposób możemy osiągać identyczne rezultaty, co indywidualnie. Powinniśmy mieć jedynie chęć do pozytywnych przemian w naszym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *