Nautilus charakteryzuje się swoim sportowym a także dynamicznym dizajnem.

admin 0

Patek Philippe jest jednym z najsłynniejszych szwajcarskich przedsiębiorstw. Nazywa się go twórcą najbardziej wyrachowanych oraz najdroższych zegarków na całym świecie. Zagarek Patek Philippe zawiera w sobie luksus, najwyższej jakości rzemiosło a także również tradycję, która również stanowi ważny fundament marki. Ponadto zegarki tej firmy są znakomitą lokatą pieniędzy, ponieważ ich cena jest bardzo wysoka. Przedsiębiorstwo Patek Philippe zalicza się do nielicznej grupki firm na świecie, które przez cały czas są niezależne od bardzo dużych firm.

Przedsiębiorstwo to już od ponad wieku posiada ta sama rodzina.Prawie że wszystkie elementy , które budują zegarek firmy Patek Philippe są własnoręcznie i samodzielnie projektowane ciągle przez tego samego producenta ze Szwajcarii. Wszystkie te elementy sprawiają, że zegarki tej właśnie marki stanowią niezwykle ważną pozycję w kolekcji miłośnika wyjątkowych zegarków. W bogatej ofercie produktów firmy Patek Philippe zobaczyć możemy ponad dwieście różnego rodzaju modeli luksusowych zegarków. Różnią się m.in. funkcjami, kolorami czy wzorami. Ich styl możemy określić bardziej jako konserwatywny aniżeli przyszłościowy oraz fantazyjny. Jeśli chodzi o tworzywo wykonania bransolet a także kopert, w asortymencie firmy dominuje żółte, białe, różowe złoto, jak również bardzo kosztowny, którym jest platyna. Czasem zdarza się, że konstruktorzy marki Patek Philippe używają też stali chirurgicznej.

Do najbardziej znanych kolekcji Patek Philippe zaliczamy Calatrava a ponadto Nautilus. Calatrava została dołączona do oferty w 1932 roku. Odróżnia się ona klasyczną, prostoliniową formą, jaka inspirowana była stylem Bauhaus.Jej nazwa jest nawiązaniem do liliowego krzyża. W czasach średniowiecza ten krzyż był wykorzystywany przez zakon rycerski, który pochodził z Calatravy. Symbol ten służy również za logo firmy Patek Philippe. Zawsze jest on wygrawerowany na koronce każdego zegarka Patek Philippe. Nautilus charakteryzuje się swoim sportowym a także dynamicznym wyglądem. Tego rodzaju design zaprojektowany został przez znanego projektanta zegarków Géralda Genty. To właśnie ten człowiek stworzył klasyk taki, jak między innymi Audemars Piguet Royal Oak. Firma Patek Philippe jest czymś o wiele więcej niż jedynie ciekawym projektem i designem. Przedsiębiorstwo pokazała swoje możliwości podczas przedstawiania takowych kolekcji, jak np. Complications, czy Grandes Complications. Odnajdujemy w nich modele z wieloma niezwykłymi szczegółami a także funkcjami tj. mechanizm bijący, tourbillon, kalendarz wieczny, wskaźnik faz księżyca, jak i funkcja światowego czasu.

Zegarki przedsiębiorstwa Patek Philippe ich funkcjonowania na rynku światowym, wliczane są do najdroższych a także do najlepszych pod względem jakości na całym świecie. Z ciekawostek można napomknąć, że w roku 1933 działalność ta pobiła rekord, podczas gdy zrobiła a także sprzedała bankierowi z Ameryki Henry’emu Gravesowi najbardziej skomplikowany jak na tamte czasy zegarek kieszonkowy, który miał aż dwadzieścia cztery funkcje. Ten właśnie egzemplarz został sprzedany w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym dziewiątym roku na dużej aukcji w Nowym Jorku za ogromną sumę, która sięgnęła jedenastu milionów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *