Prawdziwy ogród posiada wszelkiego typu drzewa ozdobne.

admin 0

Rośliny formowane, tzw. “topiary” są znane człowiekowi najpewniej od starożytności, dokładniej mówiąc od starożytnego Egiptu. Tymczasem w dawnym cesarstwie rzymskim istniał zawód , który polegał na nadawaniu kształtu roślinom – topiarius. Niestety cała ta sztuka zanikła w średniowieczu, by na nowo pojawić się w XVI wieku i trzymać się dobrze po nasze czasy. Obecnie topiary cieszą się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli okazałych ogrodów w trzech zasadniczych formach: architektonicznej, geometrycznej i chyba najbardziej popularnej- formie amorficznej, która polega na nadaniu danej roślinie kształtu surrealistycznego, nie mającego bardzo często odniesienia w w naturze.

 

Przy tworzeniu tego rodzaju figur najczęściej używanymi okazami roślinnymi są; cis, bukszpan, żywotnik a ponadto buk i klon. Niezbędne narzędzia, nasiona, nawozy i sadzonki – to wszystko jest w stanie zagwarantować dobre centrum ogrodnicze. Mieszczące się między ludźmi oraz zarządzane przez profesjonalistów w tej dziedzinie, wychodzi naprzeciwko wymaganiom ogrodników oraz prowadzonych przez nich. Produkty sprowadzane od najlepszych producentów a ponadto sadzonki dostarczone z wysokiej jakości hodowli zagwarantują wszystkim ogrodom oczekiwaną jakość. Zaś ogród odpłaci się pięknem oraz spokojem, z jakiego my będziemy mogli skorzystać. Fundamentem każdego budzącego podziw ogrodu są nie tylko bujne klomby z kwiatami i szeroka gama różnych krzewów porozrzucanych nieśmiało na równo przyciętej trawce.

 

Dobrze wyposażony ogród posiada również wszelkiego rodzaju bonsai łódź. Głogi, klony, buki, dęby jak również lipy, brzozy a nawet wierzby i jeszcze wiele wiele innych dają nam wiosną wspaniałe ukwiecenie naszego zakamarku, jesienią zaś zachwycają paletą barw umilającym namtrochę chłodne popołudnia w naszym ogrodzie. Z kolei jeżeli zależy ci na pięknie ogrodu przez cały rok, kierujemy swój wzrok ku roślinom iglastym, które bardzo często, jako niezwykła ozdoba, formowane są w najróżniejsze kształty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *