Szafka na akta ma możliwość dorobienia szuflad lub wysuwanych półek.

admin 0

Dokumenty to bardzo ważne rzeczy, jakie powinno się poprawnie przetrzymywać. Dokumenty powinny mieć własne miejsce, jeżeli mamy je u siebie w mieszkaniu. Znakomitym wyjściem jest metalowa szafa na dokumenty. Takie szafy metalowe są efektywne oraz nadają estetykę w pomieszczeniu.

Jeśli musimy dokumenty przechowywać w mieszkaniu, to z pewnością będzie nam zależeć na tym, aby szafka metalowa nie wyróżniała się z pomieszczenia. Jeżeli jednak pracujemy w biurze to wtedy wyjściem z tej sytuacji, jest szafa na akta. Nie ma znaczenia, czy przetrzymujemy dokumenty w mieszkaniu, czy w pracy bardzo ważną rzeczą jest, aby je ochronić przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, jak również wewnętrznymi. Warto również dodać, iż tego typu szafy na akta są najlepszą pomocą przy organizacji codziennej pracy. Nie jesteśmy zmuszeni marnować czasu na szukanie papierów po różnorakich miejscach, ale mamy w danej szafce cały zestaw potrzebnych papierów. Klasyczny model takiej szafki posiada, aż cztery półki, lecz oczywiście możemy zamówić tego typu szafy o znacznie większej pojemności. Dodatkowo szafa na akta ma możliwość domontowania wysuwanych półek albo szuflad.

Szafka na akta jest bardzo elastycznym przedmiotem, jeśli mówimy o funkcjonalności. Mamy możliwość dokręcać je do siebie, czym istotnie zwiększamy objętość na przechowywanie przedmiotów… szafy metalowe do biura mogą stać na podłodze, lecz również jest możliwość powiesić je na ścianie. Wszystko zależy od tego, gdzie chcemy je ustawić, Trzeba je umiejscowić tak, abyśmy mieli swobodę w zaglądaniu do papierków. Zaletą takowych szaf, jest także, to, że mogą być wodoodporne, jak również ognioodporne. Bardzo często takie rodzaje metalowych szaf dobrze sprawdzają się w biurach prawniczych lub bankach. Nie ma jednakże zakazu na trzymanie tego rodzaju szafki w prywatnym domu, także, jeżeli chcemy ochronić ważne dokumenty, przed potencjalnym pożarem, to możemy tą szafę u siebie też ulokować. Na ogół wyróżnia się 4 rodzaje metalowych szaf na przechowywanie akt.

Pierwszym modelem jest klasa A typ jeden, do tej kategorii zaliczamy szafki ze stalowej blachy, na akta w każdym biurze, drzwi otwierane na 90 stopni. Te szafy mogą posiadać zamek elektroniczny albo szyfrowy. Typ 2 to często szafki, jakie znajdują się w kancelarii, czy urzędach. Charakteryzuje je to, iż posiadają znacznie grubsze ściany niż w zwyczajnych szafach. Typ 3 to przede wszystkim szafki na ściśle tajne dokumenty. To tzw. szafy dwupłaszczowe. Ma zamek szyfrowany mechaniczny, co więcej taka szafa chroniona jest przed prześwietleniem przez osoby nie pożądane. Typ 4 takowych szaf to pancerne metalowe. Ta szafa ma dodatkowe zamki, wewnętrzne skrytki. Ma również wszystkie mechanizmy z typów trzy. Jak widzimy wybór jest ogromny, trzeba jedynie pomyśleć jaki typ metalowej szafy jest nam teraz najbardziej potrzebny. Ceny takich szaf wahają się od 400 pln po dwóch i pół tysiąca.

Wszystko uzależnione jest od tego, jaki model szaf metalowych wybierzemy oraz jaka wysokość jest nam w danej chwili potrzebna. Przy tworzenia projektu biura bardzo dobrze jest od razu wziąć pod uwagę na tego typu gadżety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *